• Bizi Arayın: 0212 546 7876
dunlop

Zeytinburnu Rot Balans

ZEYTİNBURNU ROT BALANS

Rot balans ayarı, çoğu araç sahibi için sürekli ihtiyaç durumunu oluşturuyor. Rot balans ayarını her işletme güzel yapamadığı gibi bu aksaklıklar daha büyük maddi ve manevi hasarlara yol açabiliyor. Bu noktada iyi bir rot balans ustası bulmak ihtiyaç ve zorunluluk halini alıyor. Zeytinburnu’nda da durum bu şekilde. Zeytinburnu rot balans çoğun için merak konusudur. Biz de bu yazımızda bahsi geçen bu konu hakkındaki en merak edilen sorulara cevap vermeye çalıştık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak Zeytinburnu rot balans hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Rot Balans Ayarı

Rot balans; en genel tanımı ile lastiklerin zamandan ve aşınmadan ötürü ayarının bozulması noktasında düzeltilmesi gerek arz eden ayardır. Araç sürme sırasında zamana ve yola bağlı olmak üzere pek çok çukura, engebeye, yüke maruz kalır. Bunlar da arabanın teker ayarını oldukça bozan etmenlerdir. Aracın tekerlekleri çeşitli dış etmenler tarafından bozulduğunda yapılan ayarın adı rot balans ayarıdır. Genelde hemen hemen her aracın rot balans ayarı bozulur, bu da sürüşte aksiliklere hatta kazalara sebebiyet verir. Bu noktada rot balans ayarının çok fazla geciktirilmeden yapılması gerekmektedir.

Rot Balans Ayarının Bozuk Olduğunu Anlama Hakkında

Rot balans ayarı bozulduğunda aracın rot balans ayarının bozuk olduğunu nasıl anlarım sorusu pek çok insan için merak konusudur. Bir aracın rot balans ayarının bozuk olduğu çeşitli yollarla anlaşılabilir. Bunlardan ilki aracın direksiyonunun titremesidir. Özellikle aracın hızı 110 ve 130 km’ye çıktığında direksiyonda gözle görülür bir şekilde titreme meydana gelebilir. Bu belirtilerden ikincisi ise lastiklerin uygun şekilde dönüş yapamamasıdır. Aracın rot balans ayarı eğer bozuksa lastikler uygun dönüşü dengesiz bir şekilde gerçekleştirirler. Başka bir ipucu noktası ise aracın lastik ömrünün kısalmasıdır. Periyodik olarak değiştirdiğiniz aracınızın lastikleri eğer zamanından çok önce aşınıyor ve hasar görüyorsa rot balans ayarı bozuktur diyebiliriz. Çünkü araç bu noktada lastikleri ile dönüşlerini gerçekleştirirken kendisini zorlar bu durum da lastikte aşınmalara sebebiyet verir. Bu gibi durumları yaşıyorsanız aracınızın rot balans ayarı bozulma ihtimali yüksektir. Aracınıza bakım yaptırmanızda fayda vardır.

Zeytinburnu Rot Balans Hakkında Merak Ettikleriniz

Zeytinburnu rot balans işletmeleri hakkında pek çok insan iletişim bilgisi arıyor. Eğer siz de bu konuda Zeytinburnu’nda ikamet eden ve işini iyi yapan usta arayışındaysanız, web sitemiz üzerindeki iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.