• Bizi Arayın: 0212 546 7876
dunlop

Şirinevler Rot Balans

ŞİRİNEVLER ROT BALANS

Rot balans ayarı bozuk olan araçların sürüş kapasitesi zorlanır, belli birtakım belirtiler meydana gelir. Rot balans dengesi bozuk olan araçlar aslında bazı ipuçları ile kolayca anlaşılabilir. Bahsi geçen bu noktada merak edilen her şeyi sizler için kaleme aldık. Yazımızda rot balans nedir? Rot balans ayarının bozuk olduğu nasıl anlaşılır ve Şirinevler rot balans hakkında merak edilen her şeyi detaylı bir şekilde ifade ettik. Eğer sizin de bu konu hakkında soru işaretleriniz varsa Şirinevler Rot Balans başlıklı yazımızı sonuna kadar okuyarak mevcut sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Rot Balans Nedir?

Rot balans, bir aracın lastiklerinin dengesini ifade eder. Rot balans ayarı bozuk olan araçlarda birkaç aksaklıklar meydana gelir. Ayrıca rot balans ayarı bozuk olan araçlar, mevcut motorun kapasitesini zorlayarak aracınızı bozmaya neden olabiliyor. Bu sebeple eğer rot balans dengesi bozuk olan bir araca sahipseniz mutlaka en hızlı ve ivedi bir şekilde aracınızın rot balans ayarını alanında usta ve tecrübeli bir tamirciye yaptırmalısınız. Bu durumu geciktirmek ve ertelemek maliyeti daha büyük masraflara yol açabilir. Rot balans ayarının bozuk oluşunu belli birtakım ipuçları ile kolayca anlaşılabilir. Yazımızın diğer başlığında bu konu ile ilgili tüyoları sizler için ifade ettik.

Rot Balans Ayarının Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Rot balans ayarı pek çok farklı biçimde kolaylıkla anlaşılabilen bir durumdur. Eğer aracınızın rot balans ayarı bozuksa belli birtakım komplikasyonlar gösterir. Bu noktada bunların tespiti ile sonrasında bir tamirciye gitmek en doğru yoldur.

Aracınızın rot balans ayarı bozuksa, aracınızın lastiklerinde aşırı hasar ve zedelenme görülebilir. Zira tekerleklerin yere tam anlamıyla basmaması sonucu aracın yere basan tekerlekleri aslında aşırı yıpranır. Bu noktada eğer aracınızın tekerleklerinin birkaçı fazla zedelenmişse aracınızın rot balansı bozuk olabilir. Bir sonraki ipucu ise aracınızın direksiyonunun titremesidir. Araçla yolda giderken 110 ve 130 km arası hıza çıktığınızda direksiyonunuz titriyorsa aracınızın rot balans dengesi bozuk olabilir. Bir diğer ipucu noktası ise aracınızın lastiklerinin eş değer dönme yapmaması sonucu aracınızın teklemesi ve zıplamasıdır.

Şirinevler Rot Balans

Rot balans ayarının bozuk olduğu anlaşıldıktan sonra yapılması gereken ilk zaman kaybetmeden bir tamirciye gitmektir. Aracın muayene olması ve rot balans ayarının yapılması gerekir. Bu noktada Şirinevler rot balans iletişim için; web sitemiz üzerinde mevcut bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bizlere ulaşarak konu hakkında alanında uzmanlara ulaşabilirsiniz.